2026 Bennington 22 SL

2026 Bennington 22 SL
$65,620
CALL FOR LOCAL PRICE
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Popular Model & Great Look! Details Include:Metallic White Panels w/Matte Black AccentShadow Grey Furniture w/Mythos Grey AccentBiminiSki Tow BarExprees Performance Toon PackageGarmin Ecomap 52CV ChartplotterUpgraded Furniture w/Diamond Pressed LumbarBattery SwitchWireless Phone ChargingTableYamaha 115 HP 4S w/Sea Star Hydraulic SteeringNo Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 22 SL |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11493 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 22 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 115 HP |
| Dry Weight | 2981 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWS2714D626 |
| Engine | Yamaha 115 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 25 gal |













