2026 Bennington 20 SL

2026 Bennington 20 SL
$36,495
Retail Price $50,483 | Savings $13,988
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
NIce Boat At A Great Price! Details Include:Midnight Blue PanelsLeon Silver Furniture w/Slate AccentBiminiGarmin Echomap 52CV ChartplotterRockford Fosgate BT StereoWireless Phone ChargingCover Table10 CapacityYamaha 90 HP 4SNo Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 20 SL |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11492 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 20 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 90 HP |
| Dry Weight | 2317 lbs |
| VIN | ETWS2708D626 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Yamaha 90 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Number of Pontoons | 2 |
| Max Persons | 10 |
| Fuel Capacity | 25 gal |













