2025 BARLETTA C24M

2025 BARLETTA C24M
$89,951
Retail Price $113,633 | Savings $23,682
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
The Meridian Lounge Layout Now In A Cabrio!! Details Include:Gray Moonstone Panels w/Black Diamond AccentMarquesan Gray w/Charcoal Accent FurnitureBlackout PackagePower BiminiSki Tow BarRaised HelmRGB LightingLowrance Hook 5NEW JBL AudioWireless Phone ChargingIn-Floor StorageSS Safety Stanchions w/Chains Mercury 200 HP 4SVantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
Specifications
| Manufacturer | BARLETTA |
| Model | C24M |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11193 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 25 ft 2 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 200 HP |
| Dry Weight | 3194 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | BDF22875J425 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercury 200 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 14 |
| Fuel Capacity | 50 gal |



















